همزمان با ورود گردشگران اربعین جاذبه‌های آئینی اردبیل معرفی می‌شود

همزمان با ورود گردشگران اربعین جاذبه‌های آئینی اردبیل معرفی می‌شود

همزمان با ورود گردشگران اربعین جاذبه‌های آئینی اردبیل معرفی می‌شود

نادر فلاحی ظهر امروز ضمن پیش‌بینی افزایش زائران حسینی اربعین 98 در استان اردبیل اظهار داشت:  استان اردبیل همه ساله در پایانه مرزی بیله‌سوار جهت پذیرایی از زائران آذری موکب دایر می‌کند که این رویداد سال گذشته با استقبال حداکثری روبه‌رو بود که پیش‌بینی می‌شود امسال نیز شاهد افزایش حضور زائران آذری در استان باشیم.

وی با اشاره به تمهیدات انجام شده در این راستا افزود: طبق پیش‌بینی‌ها انتظار افزایش حضور زائران اتباع آذری در شهر مرزی بیله‌سوار و استان اردبیل دور از دسترس نیست.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل به افزایش خدمات و کیفی‌سازی خدمات ارائه شده به زائران در موکب اربعین اشاره و تصریح کرد: امسال با هدف پربارسازی گردشگری استان اردبیل معرفی جاذبه‌های آئینی این استان به زائران در پایانه موکب اربعین انجام می‌گیرد.

به گفته فلاحی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان آماده مشارکت در برنامه‌های ستاد اربعین بوده و پیشنهاداتی جهت معرفی جاذبه‌های استان نیز طرح ارائه شده است.

وی گردشگری مذهبی را یکی از مهمترین حوزه‌های گردشگری اردبیل دانست و اظهار کرد: امسال احیای آئین‌ها و جاذبه‌های آن با استفاده از ظرفیت زائران آذری در استان با جدیت مورد توجه قرار گرفته است.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

پانزده + 14 =

پست مرتبط

Enter your keyword