نشست بین‌المللی مقابله با اشغال و تروریسم در اردبیل

نشست بین‌المللی مقابله با اشغال و تروریسم در اردبیل

نشست بین‌المللی مقابله با اشغال و تروریسم در اردبیل

همایش بین‌المللی مبارزه با ترور و اشغال، با حضور جمعی از اساتید دانشگاه‌های استان اردبیل و هیأتی از جمهوری آذربایجان در سالن اجتماعات هتل کوثر اردبیل برگزار شد.
عضو هیأت علمی دانشگاه محقق اردبیلی در این همایش با اشاره به دلایل ترور، گفت: عدم عقلانیت وقدرت‌طلبی برخی کشورهای استکباری عامل ایجاد تروریست در جهان است و منشا ترور نیز پول‌هایی است که توسط برخی کشورهای استکباری از جمله آمریکا، اسرائیل و عربستان تامین می‌شود.
مرتضی ابراهیمی افزود: امروز مساله ترور و اشغال در کشورهای مختلف برای ما بسیار مهم است و برای مبارزه با مساله تروریسم باید یک اجتماع و همراهی بین‌المللی در این خصوص شکل گیرد.
وی ادامه داد: تروریست امروز شکل‌های مختلفی پیدا کرده و امروز تروریست با نام دین و اسلام با هدف نشان دادن چهره‌ای زشت از اسلام شکل گرفته است.
ابراهیمی خاطرنشان کرد: برای مقابله با ترور باید به کنوانسیون‌های بین‌المللی پایبند بود و عقلانیت را افزایش داد و این در حالی است که آمریکا به هیچ یک از قوانین و کنوانسیون‌های بین‌المللی پایبند نیست و از این رو تروریست روزبه روز در جهان در حال گسترش است.
مسئول هیأت جمهوری آذربایجان در این نشست، ترور و اشغال‌گرایی برای بشریت را یک بیماری بزرگ دانست و اظهارکرد: اشغال‌گری در تمام جهان از بین رفتنی است، اشغال‌گری در فلسطین، قره‌باغ و … بسیار نامناسب و زشت است.
آکف نقی، افزود: استکبار در صدد از بین بردن اسلام در جهان است و قدرت و عظمت اسلام در جهان موجب ناراحتی و عصبانیت استکبار می‌شود و از این‌رو اسلام را تروریست می‌نامد تا از این طریق اسلام را در چشم جهانیان نامناسب نشان دهد.
وی اسلام را قدرتمندتر از گذشته دانست و گفت: جمهوری اسلامی همواره از مقاومت و کشورهای اسلامی حمایت کرده و در این خصوص همواره از جمهوری اسلامی تشکر می‌کنیم.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

پست مرتبط

Enter your keyword