نخستین همایش فعالان اجتماعی استان اردبیل برگزارشد

نخستین همایش فعالان اجتماعی استان اردبیل برگزارشد

نخستین همایش فعالان اجتماعی استان اردبیل برگزارشد

برگزاری نخستین عهدواره پیشرفت منطقه‌ای استان اردبیل

راستای پر کردن شکاف بین مردم و دولت از طریق هسته‌های پیشران و همچنین شناسایی هسته‌های عمومی، نخستین عهدواره پیشرفت منطقه‌ای استان اردبیل روز گذشته با حضور فعالان اجتماعی استان در عرصه‌های مختلف با هدف آشنایی هسته‌های اجتماعی و اشتراک تجربیات هسته‌های موفق استانی و کشوری برگزار شد.

حوزه کسب و کار، ورزش و سرگرمی، محیط زیست و گردشگری، سلامت و تغذیه سالم، علم و فناوری، هنر و رسانه، عدالت‌خواهی و مطالبه‌گری از جمله محورهای تعیین شده در این همایش بود که از الگوهای نمونه و مطرح کشوری و استانی جهت انتقال و اشتراک تجربیات دعوت به‌عمل آمده بود.

در این همایش هسته‌های اجتماعی موفق، الگوهای خود را ارائه دادند و در حاشیه همایش، نمایشگاه و کارگاه‌های تخصصی در راستای حل مشکلات و ارائه راهکارهای مناسب به هسته‌ها برگزار شد.

۳۰۰ فعال اجتماعی در همایش شرکت کردند

دبیر قرارگاه فرهنگی اجتماعی حضرت زهرا(س) استان اردبیل در حاشیه این همایش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: معمولا میهمانان همایش‌ها، مدیران کل ادارات هستند اما در این همایش هدف‌گذاری بر این بود که علاوه بر حضور مدیران، جوانان نیز حضور فعال و موثری داشته باشند.

علی حسن‌زاده افزود: شبکه‌سازی و شناسایی فعالان اجتماعی استان اردبیل از جمله اهداف این همایش بود که با حضور پرشور فعالان مواجه شد و بالغ بر ۳۰۰ نفر فعال اجتماعی در این عهدواره و کارگاه‌های تخصصی آن شرکت کردند.

وی بیان داشت: اگر ذره‌ای به جوانان این کشور اعتماد شود و بتوانند توانایی و استعدادهای خود رابه کار ببندند، شاهد حرکت‌ها و پیشرفت‌های نوینی در عرصه‌های مختلف خواهیم بود.

دبیر قرارگاه فرهنگی اجتماعی حضرت زهرا(س) با اشاره به اینکه این جلسات به‌صورت کارگاهی ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: این عهدواره باعث ایجاد انگیزه بین جوانان شده است و آغازکننده حرکت‌های بزرگ بعدی خواهد بود.

هادی نژادی، دبیر نخستین عهدواره پیشرفت منطقه‌ای استان اردبیل نیز در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: این همایش با حضور جوانان فعال در حوزه‌های مختلف اجتماعی برگزار شد و شاهد بازخوردهای مثبتی از سوی شرکت‌کنندگان بودیم.

وی افزود: این عهدواره آغاز گام مثبت و رو به رشدی در حوزه فعالان اجتماعی خواهد بود.

نژادی بیان کرد: در تمامی مراحل برگزاری این همایش از ظرفیت‌های مختلف جوانان فعال اجتماعی و فرهنگی استفاده شد.

ضرورت ایجاد درآمد و اشتغال پایدار برای خانواده‌های نیازمند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اردبیل با اشاره به مأموریت ذاتی کمیته امداد، اظهار کرد: باید خانواده‌های نیازمند با توانمندسازی فکری و اقتصادی به درآمد و اشتغال پایدار برسند.

حسین دشتی افزود: هم‌افزایی و انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی ملموس، کلید حل مشکلات جامعه کنونی است.

وی با اشاره و تقدیر از فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی قرارگاه حضرت زهرا(س) تأکید کرد: پرورش نخبگان اقتصادی و علمی از بین خانواده‌های بی‌بضاعت مالی تاثیرات به مراتب بیشتری از انجام اقدامات مقطعی مانند توزیع سبد کالا دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل اذعان کرد: تقویت روحیه کار و تلاش در جامعه و استفاده از فرصت‌های ناب اقتصادی با تفکراتی نو از جمله اقداماتی است که در این راستا می‌توان انجام داد.


.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

1 × چهار =

پست مرتبط

Enter your keyword