مسئول جامعه ایمانی مشعر، هیاتها در استان اردبیل محور باشند

مسئول جامعه ایمانی مشعر، هیاتها در استان اردبیل محور باشند

مسئول جامعه ایمانی مشعر، هیاتها در استان اردبیل محور باشند

به گزارش روابط عمومی قرارگاه حضرت زهرا(س) استان اردبیل، رحیم آب فروش مسئول جامعه ایمانی مشعر در جمع اعضای شورای اجرایی قرارگاه حضرت زهرا(س) استان اردبیل با تاکید بر اینکه هیات ها در استان اردبیل محور باشند گفت: هیاتها بهترین بستر برای اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی می باشند که در حوزه های مختلف همچون محرومیت زدایی، ایثار و شهادت، کارآفرین ، اقتصاد مقاومتی و…… می توانند فعالیت داشته باشند.

مسئول جامعه ایمانی مشعر افزود: هیات یک نهاد اجتماعی است که کارکرد های زیادی می تواند برای جامعه به خصوص قشر جوان جامعه داشته باشد که باید از این ظرفیت مذهبی به خوبی در بسترهای مختلف فرهنگی اجتماعی استفاده کرد.

وی اضافه کرد: هیاتها مذهبی به عنوان یک تشکل مردم نهاد و خود جوش هستند که می توانند برنامه های فرا عزاداری هم انجام دهند که به این موضوع در هیاتهای ما توجه نشده است و هیاتهای مذهبی باید به یکی از دفاتر خدمات اجتماعی تبدیل شوند.

رحیم آب فروش تصریح کرد: هیات هویت جمعی برای بچه های شیعه می باشد که این هویت پایدار می باشدکه در تمام سال در بیت این بجها ساری و جاری می باشد.

وی با تاکید بر علمی کردن هیات های مذهبی گفت: موضوع هیات باید بصورت علمی و دانشگاهی مورد بررسی قراربگیرد که این خلع در جامعه امروزی ما وجود دارد. از طرح ها و پایان نامه های دانشگاهی که با موضوع هیاتهای مذهبی باشد از طرف جامعه ایمانی مشعر حمایت خواهد شد

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

پست مرتبط

Enter your keyword