مسؤول بسیج رسانه اردبیل: دیدار با خانواده شهدا پشتوانه حفظ روحیه ایثار و شهادت است

مسؤول بسیج رسانه اردبیل: دیدار با خانواده شهدا پشتوانه حفظ روحیه ایثار و شهادت است

مسؤول بسیج رسانه اردبیل: دیدار با خانواده شهدا پشتوانه حفظ روحیه ایثار و شهادت است

سرهنگ علی لطفی به مناسبت هفته بسیج به همراه آمون مسئول خبر گذاری فارس استان اردبیل در دیدار با خانواده شهیدان رحیمی از شهدای هشت سال دفاع مقدس در اردبیل، اظهار کرد: آرامش امروز کشور مدیون دلاوری‌های جوانانی است که جان بر کف برای دفاع از خاک ایران به جنگ با دشمن رفته و بدون هیچ‌ چشمداشتی از این مرز و بوم دفاع کرده‌اند.

وی افزود: ادامه راه شهیدان بر همگان واجب است چرا که شهدا برای حفظ دین و انقلاب و حفظ امنیت، جان خود را فدا کردند.

لطفی استقلال و امنیت حاضر ایران اسلامی را مرهون فداکاری شهدا و ایستادگی خانواده‌های آنان دانست و ادامه داد: توانمندی‌های داخلی در عرصه‌های گوناگون و تأمین زندگی شرافتمندانه برای مردم بدون اجازه کوچکترین دخالت و تعدی بیگانگان در پرتو همین رشادت‌ها و مقاومت‌ها به دست آمده است.

مسؤول بسیج رسانه استان تصریح کرد: وقتی به منزل شهیدان می‌رویم انرژی می‌گیریم و خدا این توفیق را به ما نصیب کرده که بتوانیم در خدمت خانواده بزرگوار شهدا باشیم.

وی با اشاره به نقش ارزنده خانواده شهدا، به ویژه مادران این عزیزان در حراست از مرزهای اعتقادی گفت: مادران شهدا ثابت کردند که در عرصه ایثار و جهاد مردانه عمل می‌کنند.

لطفی بیان داشت: اگر امروز از خانواده شهدا تجلیل می‎کنیم باید عملی باشد و در مقام عمل قدردان این شهیدان باشیم، تجلیل عملی به معنی ادامه راه و حرکت در مسیر شهدا است.

مسؤول بسیج رسانه استان اردبیل با اشاره به ایثار و صبر خانواده شهدا، گفت: دیدار با خانواده شهدا پشتوانه حفظ روحیه ایثار و شهادت است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، شهید محمدرضا رحیمی، اولین فرزند خانواده رحیمی در 2 مرداد 1341 در اردبیل به دنیا آمد. پس از پشت سر گذاشتن دوران کودکی، تحصیلات ابتدایی را در دبستان در سال 1347 آغاز کرد و در مقاطع راهنمایی و دبیرستان ادامه تحصیل داد.

مادرش در خصوص علاقه شهید رحیمی به کتاب‌های مذهبی، بیان داشت: در این دوران «هرچقدر پول می گرفت، جمع می کرد و مقداری از من کمک می گرفت و کتاب‌های مذهبی می خرید».

هم زمان با ورود به دبیرستان فعالیت انقلابی را تجربه کرد و به پخش اعلامیه‌ها و نوارهای حضرت امام (ره) پرداخت و به همین خاطر بارها توسط ماموران رژیم پهلوی تحت تعقیب قرار گرفت.

شهید رحیمی از پیشتازان مبارزات دانش آموزی در اردبیل بود و هرجا اثری از مبارزه و اعتراض علیه رژیم پهلوی دیده می شد وی نیز در آنجا حضور داشت.

با پیروزی انقلاب اسلامی، ‌فعالیت‌های سیاسی و مذهبی این شهید بزرگوار گسترده شد و در سال 1359 دیپلم متوسطه را در رشته ریاضی فیزیک اخذ کرده و با تشکیل نهاد پاسداران انقلاب اسلامی به عضویت رسمی آن در آمد.

در اواخر سال 1359 مسؤولیت پرسنلی سپاه پاسداران شهرستان اردبیل را به عهده گرفت و به جذب نیروهای مؤمن و فداکار در سپاه پرداخت.

محمدرضا رحیمی در اردیبهشت سال 1364 و در جزیره مجنون به فیض شهادت دست یافت.

 

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

پست مرتبط

Enter your keyword