متکی: روز قدس ‌خواب رژیم صهیونیستی را آشفته کرده است

متکی: روز قدس ‌خواب رژیم صهیونیستی را آشفته کرده است

متکی: روز قدس ‌خواب رژیم صهیونیستی را آشفته کرده است

فرانگر ـ وزیر سابق امور خارجه: امروز شاهدیم که به غیر ایران در سراسر جهان نیز این راهپیمایی‌ها خواب رژیم صهیونیستی را آشفته کرده است.

به گزارش فرانگر، منوچهر متکی پیش از ظهر امروز در مراسم راهپیمایی روز قدس در اردبیل اظهار داشت: رژیم جعلی اسرائیل توسط آمریکا به منظور ایجاد یک غده سرطانی در قلب جهان اسلام به منظور سیطره بر مسلمانان و حکومت بر کشورهای اسلامی منطقه شکل گرفت.

وی گفت: بعد از جنگ جهانی دوم و با گذشت سه سال از این جنگ زمینه رسمیت بخشیدن به رژیم جعلی اسرائیل در یک سرزمین غصبی که قبله نخست مسلمانان بوده ایجاد شد و با این کار تمامی کشورهای اسلامی منطقه گرفتار جنگ و درگیری شدند.

وزیر سابق امور خارجه افزود: انقلاب اسلامی ایران در مقابل این رژیم جعلی ایستادگی کرد که به تعبیر خود سران رژیم صهیونیستی انقلاب اسلامی ایران چون زلزله‌ای به جان اسرائیل افتاده و مانع فعالیت‌های آنها شده است.

متکی تصریح کرد: ملت ایران امسال چهلمین سال متوالی است که با حضور در راهپیمایی روز قدس از مردم مظلوم فلسطین حمایت کرده و امروز شاهد هستیم که به غیر ایران در سراسر جهان نیز این راهپیمایی‌ها خواب رژیم صهیونیستی را آشفته کرده است.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران در 10 سال نخست خود به شدت مشروعیت رژیم صهیونیستی را زیر سوال برد و به جز چند کشور غربی و عربی هیچ کشوری حاضر به برقراری ارتباط سیاسی با این رژیم جعلی نشد.

وزیر سابق امور خارجه اظهار کرد: اسرائیلی‌ها در ابتدای تاسیس رژیم جعلی صهیونیست شعار از نیل تا فرات را که به منظور احاطه بر تمامی سرزمین‌های اسلامی است سر می‌دادند ولی امروز شاهد هستیم که این رژیم در جنگ 33 روزه لبنان و جنگ 22 روزه غزه معنای شکست را به طور واقعی احساس کرد.

متکی افزود: آمریکا که ایجادکننده این رژیم جعلی است شکست نقشه‌های شوم خود را در کشورهای منطقه از جمله یمن، عراق، سوریه و افغانستان احساس کرده و روز قدس نیز به طور قطع زمینه‌ساز تحقق نابودی رژیم جعلی صهیونیستی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه چرا از فلسطین حمایت می‌کنیم، تصریح کرد: حمایت ایران از فلسطین به دلیل دو منطق روشن است که منطق نخست کمک به مسلمانی است که ظالمان بر آنها حاکم شده و آنها را مورد کشت و کشتار قرار می‌دهند.

وزیر سابق امور خارجه بیان کرد:‌ دلیل دوم برای دفاع از منافع ملی و امنیت جمهوری اسلامی است، همانطور که برای مقابله با داعش در خارج از مرزهای کشور حضور یافته و مانع از لشکرکشی داعش به کشور شد.

متکی گفت: سرنوشت رژیم صهیونیستی بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید، چیزی جز نابودی نخواهد بود.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

پست مرتبط

Enter your keyword