لزوم رفتار مقتدرانه مسؤولان در برابر آمریکا/ نتیجه اعتماد به آمریکا و اروپا نابودی است

لزوم رفتار مقتدرانه مسؤولان در برابر آمریکا/ نتیجه اعتماد به آمریکا و اروپا نابودی است

لزوم رفتار مقتدرانه مسؤولان در برابر آمریکا/ نتیجه اعتماد به آمریکا و اروپا نابودی است

به گزارش روابط عمومی قرارگاه فرهنگی حضرت زهرا و به نقل ازخبرگزاری فارس از اردبیل، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردبیل اظهار داشت: نتیجه اعتماد به آمریکا و اروپا نابودی است لذا مسؤولان در برابر آمریکا مقتدرانه رفتار کنند..

وی افزود: ای کاش تمام مسؤولان این‌گونه با اقتدار در برابر کثیف‌ترین، جانی‌ترین و بدعهد‌ترین دولت دنیا حرف می‌زدند. غرور مقدس برای یک ملت بسیار حیاتی است.

امام جمعه اردبیل بیان داشت: ملت مصر این روزها در جهنم غم، غصه و تحقیر بسیار بزرگی می‌سوزند. ماجرا از این قرار است که ترامپ در حاشیه نشست گروه ۷ که چندی پیش در فرانسه برگزار شد عبدالفتاح السیسی را با صدای بلند «دیکتاتور محبوب من» خطاب کرد.

 وی عنوان کرد: تحقیرهایی که ترامپ  برای رؤسای کشورهای عربی مخصوصا عربستان انجام می‌دهد به قدری شنیع و چندش آور است که اگر کسی از آن ممالک دق مرگ شود، ملوم نیست.

وضع تحریم‌های جدید علیه ایران فقط جنگ روانی است

عاملی در بخش دیگری از خطبه ها اظهار داشت: آمریکا گفته تحریم‌های جدیدی را بر علیه ایران وضع خواهد کرد آنها به خوبی می‌دانند که چیزی نمانده که تحریم نکرده باشند و آنها باعث شده‌اند که ایران اقتصاد خودش را با این تحریم ها تنظیم کند. این سخن فقط جنگ روانی است احتمالاً می‌خواهند بعضی از وزرا را تحریم کنند در حالی که تحریم آقای ظریف هیچ خروجی برای آنها نداشت.

امام جمعه اردبیل گفت: تهمت بی‌اساس به ایران که حمله به تاسیسات نفتی آرامکو کار ایران است افتضاح بزرگ برای آمریکاست چون تمام رادارها دقیقا نشان می‌دهند که هواپیماهای بدون سرنشین از کجا برخاسته است و اگر آمریکا بگوید چنین تجهیزاتی ندارم این افتضاح بزرگ علمی است و اگر مرادشان این است که ایران به یمن کمک کرده است باز، افتضاح است چون محاصره یمن از استثنایی‌ترین محاصره‌ها در تاریخ بشر است.

وی ادامه داد: اگر ایران این کار را کرده بود ۱۰۰ درصد آمریکا، تصویر ماهواره‌ای آن را پخش می‌کرد و لذا دنیا فهمید که ادعای آمریکا، ادعای بی‌دلیل است و این افتضاح بزرگ دیگری است که در دفتر افتضاحات آمریکا ثبت شد. آمریکا در برابر ایران هر چه بیشتر تکان می‌خورد، بیشتر خراب می‌شود.

نتیجه اعتماد به آمریکا و اروپا نابودی است

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل اذعان داشت: مساله مهم در حمله پهپادی این است که جیب دولت‌های منطقه را برای تامین امنیت هوایی آنها از تجهیزاتی مثل سپر آهنین و ضدهوایی‌های بسیار گران‌قیمت خالی کردند و حالا معلوم می‌شود که سر دولت‌های عربی کلاهی بسیار گشاد گذاشته شده و تمام پول‌های آنها نفله شده و این نتیجه اعتماد به غیر خدا و نتیجه اعتماد به آمریکا و اروپاست.

وی ادامه داد: با این حمله فاتحه ضدهوایی آمریکایی «پاتریوت» خوانده شد و معلوم گشت که از این به بعد این ضدهوایی یک وسیله بی‌مصرف و بی‌فایده است و هزینه سنگینی که کشورهای عربی برای آن مصرف کرده‌اند از جیب ملت‌های عرب بدون ما به ازاء، خارج شده است.

عاملی بیان کرد: اینکه ترامپ در برابر این شکست بزرگ نظامی عربستان اظهار داشت؛ تا عربستان پول ندهد کاری نخواهد کرد و امنیتی برای عربستان درست نخواهد شد هم یک عبرت بسیار بزرگ است که اعتماد به آمریکا آخر و عاقبت ندارد و هم نشان می‌دهد که عربستان چاره‌ای جز صلح با یمن ندارد. از همه بدتر استدلال پنتاگون بود که چون در این حمله هیچ آمریکایی کشته نشده پس ما هیچ عکس العملی نشان نخواهیم داد.

امام جمعه اردبیل گفت: متاسفانه دنیا با دو معیار متفاوت و با تبعیض وحشتناک اداره می‌شود. جامعه جهانی در برابر حمله پهپاد اسرائیل به عراق که نقض آشکار حاکمیت یک کشور است سکوت مطلق کرد اما در حمله دفاعی یمن به عربستان غوغا راه انداخت یعنی بعضی از دولت‌ها در دنیا هر جنایتی را می‌توانند مرتکب شوند ولی بعضی از دولت‌ها و ملت‌ها حق هیچ کاری حتی دفاع از خود را ندارند.

 وی افزود: عربستان ۴ سال در یمن حمام خون راه انداخت؛ این مجاز از نظر غرب است، اما اگر یمن از خود دفاع کرد؛ این محکوم است. این شرایط بدترین تنزل در تاریخ بشر و بدترین مدیریت جهان در عصر معاصر است. بن سلمان زمانی می‌غرید و می‌گفت؛ جنگ را به داخل ایران خواهم برد و حالا چنان در برابر پهپادهای پانزده هزار دلاری یمنی‌ها ذلیل شده که این هفته از تمام کشورهای دنیا خواست که به کمک او بیایند یعنی در واقع کاسه گدایی را به کل دنیا نشان داد و این نشان حاکمیت اراده خداست «وَاللَّـهُ غَالِبٌ عَلَى أَمْرِهِ وَلَـکِنَّ أَکْثَرَ النَّاسِ لَا یَعْلَمُونَ».

خیرین عطوفت انسانی قابل تحسین خود را به صورت شایسته نشان دهند

امام جمعه اردبیل در ادامه اظهار داشت: در این چند روز  چهار خانه مسکونی یک مغازه و یک خودرو توسط خیرین به بنیاد حمایت از کودکان بی‌سرپرست و سرطانی اهدا شد از همه آنها تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: همچنین مرحوم دکتر مناف زاده مطب و خانه و تمام مایملک خود را به دانشگاه علوم پزشکی جهت احداث درمانگاه اهدا کرد به روح بلند آن مرحوم درود می‌فرستیم. همچنین از انجمن حمایت از بیماران کلیوی تشکر می‌کنم که با ۵۷ پیوند در سال ۹۷ رتبه اول را در ایران به دست آوردند.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: از اینکه ستاد اجرایی حضرت امام ۲ هزار بسته لوازم التحریر کامل با کیف مدرسه در قالب طرح مشق احسان به استان ما ارسال کرده تشکر دارم. از اینکه خیرین بسیاری پول امانت به کتابفروشی‌ها داده‌‌اند که اگر خانواده فقیری جهت خرید لوازم التحریر آمد و پول نداشت نگذارید دست خالی برگردد،سپاس گزارم.

 عاملی گفت: هر سال نزدیک به ۷۰۰ جفت کفش توسط خیرین با همکاری آموزش و پرورش در مناطق محروم پخش می‌شود امسال نیز از خیرین رجاء داریم که عطوفت انسانی قابل تحسین خود را به صورت شایسته نشان دهند.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

پست مرتبط

Enter your keyword