دبیرقرارگاه فرهنگی حضرت زهرا (س): بیش از 40 عنوان برنامه در عید غدیر امسال برگزار می شود

دبیرقرارگاه فرهنگی حضرت زهرا (س): بیش از 40 عنوان برنامه در عید غدیر امسال برگزار می شود

دبیرقرارگاه فرهنگی حضرت زهرا (س): بیش از 40 عنوان برنامه در عید غدیر امسال برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی قرارگاه حضرت زهرا(س) استان اردبیل، علی حسن زاده در نشست خبری با گرامیداشت 17 مرداد ماه، روز خبرنگار، اظهار کرد: به مناسبت عید غدیرخم  40  عنوان برنامه با موضوعات مختلف، فرهنگی، ورزشی، هنری، اجتماعی و مذهبی در سراسر شهرها و روستاهای استان اردبیل برگزار می شود.

 

وی با اشاره به اینکه ستاد مردمی غدیرخم با هدف برگزاری هرچه باشکوه و شایسته برنامه‌های این واقعه بزرگ در استان بیان کرد: تلاش میکنیم تمامی برنامه های این دهه بزرگ امامت و ولایت بصورت مردمی همچون ایام ماه محرم برگزار شود.

 

حسن زاده از شناسایی و سازماندهی ۶۰۰ موسسه فرهنگی در استان خبرداد و افزود: قرارگاه حضرت زهرا(س) به عنوان جبهه فرهنگی، مردمی در استان اردبیل فعالیت می‌کند که وظیفه این قرارگاه جبهه‌سازی فرهنگی در استان بوده و خوشبختانه جزو ده استان برتر کشور در حوزه اجرای برنامه‌های فرهنگی بوده است.

 

دبیر قرارگاه حضرت زهرا (س) استان اردبیل از اهمیت اقتصاد مقاومتی و فرهنگ سازی آن در جامعه بیان کرد و افزود: در راستایی تحقق شعار سال اهمیت به موضوع اقتصاد مقاومتی از دیگر موضوعاتی است قرارگاه به آن ورود پیدا کرده است و در این حوزه برای نخستین بار کلینیک اقتصاد مقاومتی با حضور اساتید دانشگاهی و برخی نهادهای اداری و سرمایه گذاران داخلی و بومی در اردبیل راه‌اندازی خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: توانمندسازی افراد مستعد در عرصه های مختلف فرهنگی در قالب کارگروه های عملیاتی در موضوعات مختلف از اهم فعالیت های قرارگاه حضرت زهرا (س) می باشد.

 

حسن زاده خاطرنشان کردند: محرومیت‌زدایی به ویژه در حاشیه شهر اردبیل و فعالیت در حوزه اربعین و انجام عملیات فرهنگی این هفت مورد را تشکیل می‌دهد و این قرارگاه با قدرت در این ارتباط فعالیت‌های خود را عملیاتی می‌کند.

 

وی بیان کرد: طی جلساتی که با کمیته امداد امام خمینی (ره) و صنعت و معدن و تجارت استان اردبیل داشتیم بنا شد در رابطه با تقویت اقتصاد مقاومتی با گره گشایی در این رابطه گام های اساسی برداشته شود.

 

حسن زاده در رابطه تربیت کودکان و ساخت مسکن در امر محرومیت زدایی حاشیه های شهر اردبیل اظهارداشت: در این رابطه گام های خوبی برداشته شده است و هم اکنون هم درحال ساخت یک واحد مسکونی در حاشیه محروم شهر هستیم.

 

دبیر اجرایی قرارگاه حضرت زهرا(س) استان اردبیل با اشاره به اینکه برنامه‌های دهه امامت و ولایت و جشن غدیرخم یادآورد شد : ستاد مردمی برنامه‌های دهه ولایت و عید جشن عیدغدیر خم با حضور اقشار مختلف مردم در اردبیل تشکیل شده و دلیل این کار حضور اقشار مختلف مردم در صحنه است چرا که عید غدیر خم از اعیاد مهم استان بوده و دشمنان هم قصد ضربه زدن و به فراموشی‌ سپردن این عید را دارند.

 

وی افزود: مراسمات جشن عید غدیر خم متاسفانه در کشورمان آنچه که شایسته است برگزار نمی‌شود و همان طور که در روایات امامان معصوم(ع) داریم جشن غدیر خم یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان است و باید برای گرامیداشت آنان فعالیت مناسبی انجام شود.

 

حسن زاده تصریح کرد: جشن های عید غدیر خم امسال برخلاف سال‌های متمادی که غریب واقع شده بود با هدف شناساندن راه شیعیان با ویژه برنامه های متنوع و مردمی بصورت باشکوه برگزار خواهد شد.

 

دبیر قرارگاه حضرت زهرا (س) استان اردبیل با تاکید بر اینکه دنیا باید راه شیعیان و مسلمانان را با عید غدیر خم بشناسد نه ماه محرم اذعان داشت: در ماه محرم با برگزاری برخی ناهنجاری از جمله قمه زن در امر شناساندن راه اسلام کمی رو به سمت انحرافی کشانده می شود و دنیا اسلام را برپایه برخی انحرافات غیر اصولی که به هیچ عنوان ربطی به ایام ماه محرم و واقعه عاشورا ندارد می شناسند اما در عید غدیر خم چنین نیست.

 

حسن زاده ادامه داد: برای راه اندازی یک موج عظیمی باید در امر معرفی و شناساندن این واقعه بزرگ تاریخی جهان اسلام به دنیا و نسل آینده های نیازمند یک اندیشه بزرگ و حرکت عظیم ملی و همه جانبه هستیم که باید بسترهای آن در جامعه فراهم شود.

 

وی حضور فعال شعرا ، مداهان، مرثیه خوانان ، هیئت های مذهبی و مساجد را در امر برگزاری هرچه باشکوه‌تر جشن عید غدیرخم در سطح استان مهم دانست و افزود: برگزاری مسابقات ورزشی ، پیاده روی، زورخانه ای، ایستگاه های صلواتی مردمی، توزیع نذورات و احساسات مردمی و ماشین نویسی از دیگر بخش های جشن عید غدیر خم خواهد بود.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

پست مرتبط

Enter your keyword