حضور عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل در قرارگاه فرهنگی حضرت زهرا س استان اردبیل

حضور عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل در قرارگاه فرهنگی حضرت زهرا س استان اردبیل

حضور عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل در قرارگاه فرهنگی حضرت زهرا س استان اردبیل

حضور رئیس کل دادگستری استان در قرارگاه فرهنگی حضرت فاطمه زهرا (س) در سومین روز از ایام الله دهه مبارک فجر
رئیس کل دادگستری استان با قدردانی از اقدامات انجام گرفته در این قرارگاه گفت: یکی از دغدغه‌های جدی و اصلی جامعه ما بحث فرهنگی است. لذا ورود جدی، کارشناسی شده و تخصصی به مسائل فرهنگی از سوی نهادها فرهنگی موجب حل بسیاری از معضلات مشکلات کنونی جامعه می شود.
وی با اشاره به این که اساس و پایه تمام موفقیت‌ها مرهون موفقیت در حوزه فرهنگ است، یاد آور شد: اگر فرهنگ در حوزه های مختلف اصلاح و بهبود یابد به همان میزان شاهد کاهش آسیب‌ها و جرایم در جامعه خواهیم بود.
رئیس کل دادگستری استان با اشاره به اینکه دستگاه قضایی استان به طور ملموس در جریان معضلات، مشکلات و آسیب‌های اجتماعی قرار می‌گیرد، گفت: ما در بسیاری از پرونده ها شاهد وقوع بسیاری از جرایم هستیم که ناشی از عدم مهارت های رفتاری و گفتاری است. لذا فرهنگ سازی در نحوه مراودات صحیح اجتماعی به منظور کاهش آسیب های اجتماعی یک ضرورت است وی خاطر نشان کرد: اصلاح جدی و موثر مقوله فرهنگی در جامعه و برقراری مراودات سالم بر مبنای اعتقادات دینی و ملی و نیز تربیت صحیح خانواده ها مستلزم داشتن اعتقاد خالص در پرداختن به کار ها و امورات مرتبط با فرهنگ است.
وی با ابراز تاسف از بروز برخی از جرایم از جمله جرایم مربوط به توهین، فحاشی، نزاع، خشونت و نیز بسیاری از اختلافات خانوادگی گفت: یکی از عوامل اصلی وقوع این گونه جرایم ناشی از عدم مهارت های رفتاری و گفتاری است. لذا مدیران و مسئولان با مدنظر قرار دادن این معضل اجتماعی و با برنامه‌ریزی‌های درست و صحیح به ویژه در مناطق هدف نسبت به کاهش این آسیب‌های اجتماعی قدم‌های مثبتی را بردارند.
وی در ادامه بر لزوم استفاده از ظرفیت مساجد در فرهنگ سازی و نحوه مراودات سالم اجتماعی در جامعه تأکید کرد: دستگاه قضایی استان نیز همواره از اقدامات قانونی نهادهای فرهنگی و اجتماعی در فرهنگ سازی و نهادینه کردن مهارت های رفتاری و اجتماعی به منظور کاهش وقوع جرایم در جامعه حمایت می‌کند.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

چهارده + یک =

پست مرتبط

Enter your keyword