جلسه کارگروه خانواده با اساتید و روانشناسان این حوزه برگزارشد

جلسه کارگروه خانواده با اساتید و روانشناسان این حوزه برگزارشد

جلسه کارگروه خانواده با اساتید و روانشناسان این حوزه برگزارشد

به گزارش روابط عمومی قرارگاه فرهنگی حضرت زهراس استان اردبیل، به همت کارگروه خانواده و محور شناسایی جلسه کارگروه خانواده با حضور40 نفر اساتید دانشگاه ، روانشناسان و دانشجویان رشته روانشناسی با حضور دبیر قرارگاه برگزارشد.

علی حسنزاده دبیر قرارگاه فرهنگی حضرت زهرا (س) استان اردبیل در مورد جایگاه خانواده گفت: خانواده همیشه و همه جا و در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی زیربنای جوامع و منشاء فرهنگ‌ها، تمدّن‌ها و تاریخ بشر بوده است. پرداختن به این بنای مقدّس بنیادین و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده بزرگ انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است.

وی با اشاره به تحکیم و عوامل موثر در تحکیم و بنیان خانواده افزود: عوامل بسیاری در تحکیم بنیان خانواده و سرزندگی آن مؤثّرند از جمله حُسن معاشرت در خانواده، نظم و انظباط، وجود روحیه مشورت در خانواده، صبر و پایداری زندگی، روحیه عفو و گذشت، حاکمیّت صداقت در فضای خانواده ، پرهیز از سوء ظن، آفت حسد، رازداری و وفاداری، مشی با آرامش و بی‌تکبّر، حلم و بردباری، ترس از کیفر الهی، دوری از افراط و تفریط، تواضع، دوری از سختگیری و اسراف و نیز احسان به پدر و مادر، همگی از عوامل تحکیم خانواده‌اند.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

چهار × 5 =

پست مرتبط

Enter your keyword