ثبت‌نام ۶ هزار و ۱۴۵ نفر اردبیلی برای پیاده‌روی اربعین در سامانه سماح

ثبت‌نام ۶ هزار و ۱۴۵ نفر اردبیلی برای پیاده‌روی اربعین در سامانه سماح

ثبت‌نام ۶ هزار و ۱۴۵ نفر اردبیلی برای پیاده‌روی اربعین در سامانه سماح

به گزارش روابط عمومی قرارگاه فرهنگی حضرت زهرا استان اردبیل و به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، احدی بعدازظهر امروز در جلسه هماهنگی ستاد اربعین استان اردبیل اظهار کرد: از آغاز فعالیت سامانه سماح از ابتدای شهریورماه در سطح استان ۶ هزار و ۱۴۵ نفر از طریق این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند.

وی افزود: با توجه به اینکه ثبت‌نام در سامانه سماح سبب امنیت برای زائر می‌شود، زائران باید تا قبل از اعزام نسبت به ثبت‌نام در این سامانه اقدام کنند.

معاون سازمان حج و زیارت استان اردبیل با تأکید بر ثبت نام به موقع در این سامانه، ادامه داد: هزینه ثبت‌نام در این سامانه ۲۲ هزار تومان بوده که برای بیمه از ثبت‌نام‌کنندگان دریافت می‌شود.

احدی تصریح کرد: در سال گذشته در لحظات آخر شاهد افزایش تعداد ثبت‌نام‌ها در سامانه بودیم که انتظار می‌رود امسال مردم استان در فرصت باقیمانده نسبت به این امر اقدام و از ثبت‌نام در لحظه آخر خودداری کنند.

وی تشریح کرد: ۱۲ هزار نفر در سال گذشته برای سفر معنوی اربعین در سامانه ثبت‌نام کرده بودند که  پیش‌بینی می‌شود امسال تعداد ثبت‌نام‌کنندگان از استان از این تعداد بالاتر باشد.

معاون سازمان حج و زیارت استان اردبیل مهلت ثبت‌نام در سامانه سماح را تا ۲۷ مهرماه اعلام کرد و گفت: انتظار می‌رود زائران قبل از این مهلت نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری شود.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

پست مرتبط

Enter your keyword