تربیت دینی نوجوانان نیازمند اجرای برنامه‌های دینی در مدارس است

تربیت دینی نوجوانان نیازمند اجرای برنامه‌های دینی در مدارس است

تربیت دینی نوجوانان نیازمند اجرای برنامه‌های دینی در مدارس است

حجت‌الاسلام ناصر نصیری پیش از ظهر امروز در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار داشت: برنامه‌های مذهبی به‌ویژه برگزاری گفتمان‌های دینی نقش و تاثیر به‌سزایی در تربیت دینی دانش‌آموزان که آینده‌سازان کشور هستند دارد و باید در مدارس استان اجرای این برنامه‌های توسعه یابد.

وی با اشاره به اشتیاق دانش‌آموزان به مسائل دینی و مذهبی بیان کرد: باید از این ظرفیت به نحوی شایسته و مناسب استفاده شود و با برگزاری برنامه‌های دینی و مذهبی در مدارس زمینه برای گرایش هر چه بیشتر دانش‌آموزان به این برنامه‌ها را فراهم آوریم.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اردبیل با تاکید بر همکاری و مشارکت هر چه بیشتر دستگاه‌های فرهنگی با آموزش و پرورش در اجرای برنامه‌های دینی و فرهنگی گفت: با توجه به رسالتی که آموزش و پرورش دارد باید تلاش شود تا با همراهی این نهاد در اجرای برنامه‌های دینی، مذهبی، تربیتی و فرهنگی زمینه برای تربیت دینی دانش‌آموزان را فراهم آوریم.

نصیری با بیان اینکه بیشترین رسالت در زمینه اجرای برنامه‌های فرهنگی، دینی و تربیتی دانش‌آموزان و نوجوانان بر عهده آموزش و پرورش است، تصریح کرد: دستگاه‌های فرهنگی نیز باید در این زمینه مشارکت جدی داشته و زمینه برای اجرای هر چه بیشتر این برنامه‌ها را فراهم آورند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اردبیل پاسخگویی درست به سوالات و شبهات دینی دانش‌آموزان را ضروری دانست و افزود: برای تحقق این مهم همکاری و مشارکت لازم از سوی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان با آموزش و پرورش انجام می‌شود و امیدواریم این مهم منجر به تربیت دینی دانش‌آموزن و تحقق برنامه‌های تعلیمی و تربیتی در این زمینه شود.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

پست مرتبط

Enter your keyword