به همت کارگروه خانواده همایش خانواده اسلامی برگزارشد

به همت کارگروه خانواده همایش خانواده اسلامی برگزارشد

به همت کارگروه خانواده همایش خانواده اسلامی برگزارشد

به گزارش روابط عمومی قرارگاه فرهنگی حضرت زهرا(ص) به همت کارگروه خانواده و در روز گرامی داشت روز خانواده همایش روز خانواده اسلامی در قرارگاه فرهنگی حضرت زهرا استان اردبیل برگزارشد.

در ابتدای همایش علی حسنزاده دبیر قرارگاه حضرت زهرا با تبریک روز خانواده اسلامی گزارشی از برنامه های قرارگاه در حوزه های مختلف به خصوص اقدامات انجام گرفته در حوزه خانواده و تربیت اسلامی در این حوزه ارائه داد و گفت: رسیدگی و بررسی به مشکلات خانواده یکی از اساسی ترین برنامه های است که از طرف کارگروه خانواده و با حضور اساتید دانشگاه و روانشناسان حوزه خانواده در حال پیگیری است و برای این موضوع به دنبال یک الگوی اساسی و اسلامی هستیم.

حجت اسلام اکبر زاده در کنار این همایش به خبر نگاران قرارگاه هدف برگزاری این نوع  همایشها  را استحکام بخشیدن به کانون خانواده دانست و گفت: برای داشتن یک خانواده اسلامی و سالم باید به دنبال بر طرف کردن آسیب های این حوزه باشیم که این هدف غایی است که ما به دنبال آن هستیم.

مسئول کارگروه خانواده قرارگاه فرهنگی حضرت زهرا(ص) در خصوص تحکیم بنیان خانواده اضافه کرد: خانواده در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی زیربنای جوامع و منشاء فرهنگ‌ها، تمدّن‌ها و تاریخ بشر بوده است. پرداختن به این بنای مقدّس بنیادین و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده بزرگ انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. در یک خانواده، از والدین گرفته تا فرزندان، در شکل‌گیری شخصیّت و خُلق و خوی یکدیگر مؤثّر واقع می‌شوند. محیط اجتماعی جامعه، رسانه‌ها، مطبوعات و همه اعضا و عناصر حاضر در صحنه اجتماع که در ارتباط با فردند، در پرورش روحیّه و شخصیّت وی تأثیر دارند. عوامل بسیاری در تحکیم بنیان خانواده و سرزندگی آن مؤثّرند که از جمله حُسن معاشرت در خانواده، نظم و انظباط، وجود روحیه مشورت در خانواده، صبر و پایداری زندگی، روحیه عفو و گذشت، حاکمیّت صداقت در فضای خانواده ، پرهیز از سوء ظن، آفت حسد، رازداری و وفاداری، مشی با آرامش و بی‌تکبّر، حلم و بردباری، ترس از کیفر الهی، دوری از افراط و تفریط، تواضع، دوری از سختگیری و اسراف و نیز احسان به پدر و مادر، همگی از عوامل تحکیم خانواده‌اند.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

5 × سه =

پست مرتبط

Enter your keyword