امام جمعه اردبیل: حرمت و جایگاه والای خانواده نباید مورد غفلت واقع شود

امام جمعه اردبیل: حرمت و جایگاه والای خانواده نباید مورد غفلت واقع شود

امام جمعه اردبیل: حرمت و جایگاه والای خانواده نباید مورد غفلت واقع شود

به گزارش روابط عمومی قرارگاه فرهنگی حضرت زهرا و به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، آیت‌الله سیدحسن عاملی عصر امروز در نشست اخلاق حرفه‌ای و الزامات محیط آموزشی در اردبیل اظهار داشت: حرمت و جایگاه والای خانواده نباید مورد غفلت و بی‌توجهی واقع شود چرا که خانواده نقطه عطف شکوفایی موفقیت‌ها و استعدادهاست.

وی با اشاره به این که تربیت نسل جدید انقلاب بر عهده خانواده است بیان کرد: نقش و رسالت خانواده‌ها در مقابله با هجمه‌های سنگین دشمنان بسیار خطیر و حساس است و بدون شک تربیت نادرست خانواده‌ها تاثیرات مخربی را برجای می‌گذارد که نباید این مهم مورد غفلت واقع شود.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل بیان کرد: غفلت در پرورش فکری و روحی فرزندان می‌تواند مشکلات نافرجامی را به دنبال داشته باشد که باید در این زمینه از ظرفیت اساتید و مربیان دانشگاه‌ها بهره جوییم و تربیت صحیح دانشجویان و آینده‌سازان جامعه را در استان فراهم کنیم.

عاملی تصریح کرد: بنیه فکری و اخلاقی در بین دانشحویانی که سرمایه بزرگی برای کشور هستند نیازمند تقویت‌سازی است و این مهم باید با توسعه مفاهیم فرهنگی در بطن جامعه محقق شود که باید با پررنگ‌سازی مسائل تربیتی و فرهنگی اصول فاخر اخلاقی را تثبت کنیم.

وی بیان کرد: فاصله‌گیری از مبادی فرهنگی به هیچ وجه قابل قبول نیست و رشد فرهنگی زمینه‌ساز توسعه و پیشرفت در هر عرصه‌ای است و توجه به این مهم مسبب رسیدن به تمامی موفقیت‌ها است که باید در این زمینه با حل مشکلات راه رسیدن به سعادت را بپیماییم.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

پست مرتبط

Enter your keyword