امام جمعه اردبیل: تحریم‌های دشمن صرفا برای اخراج ملت از صحنه است

امام جمعه اردبیل: تحریم‌های دشمن صرفا برای اخراج ملت از صحنه است

امام جمعه اردبیل: تحریم‌های دشمن صرفا برای اخراج ملت از صحنه است

امام جمعه اردبیل گفت: بسیج نماد حضور ملت ما در صحنه است و هنر انقلاب این است که تولیت امور را به دست خود ملت سپرده است و تحریم‌ها و فشارهای دشمن صرفا برای اخراج ملت از صحنه و ایجاد فاصله بین ملت و نظام است.

آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اردبیل با اشاره به هفته بسیج با گرامیداشت این هفته اظهار داشت: هرکس در این کشور به عزت و استقلال و اعتلاء و اقتدار کشور اسلامی ما ایران عزیز غیرت و دلسوزی و حساسیت داشته و دست و زبانش پاک و رفتارش در مسیر مصالح کلان ملت باشد و موظفی کار نکند او بسیجی است.

وی بیان کرد: با این تعریف معظم ملت ما بسیجی هستند و بسیج نماد حضور ملت ما در صحنه است و  هنر انقلاب این است که تولیت امور را به دست  خود ملت سپرده است و تحریم‌ها و فشارهای دشمن صرفا برای اخراج ملت از صحنه و ایجاد فاصله بین ملت و نظام است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل با اشاره به ولادت حضرت ختمی مرتبت و هفته وحدت اظهار کرد: رسول خدا بزرگترین نقطه وحدت و اشتراک امت است و خداوند بارها در قرآن امر اختلاف را به حکمیت رسول خدا حواله داده و قسم خورده که اگر از صمیم قلب حکمیت او را نپذیرید به هیچ چیز ایمان نیاورده‌اید.

وی افزود: رسول خدا در تمام امور اختلافی سیره بسیار مبارکی دارد که با وجود آن جایی برای اختلاف نیست و نظریه خانواده واحد جهانی که لازمه آن اخوت تمام انسانهای روی کره زمین است و شاهکار رسول خدا در موصوضوع وحدت و صلح جهانی است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره افشای پشت پرده حمله به غزه اظهار کرد: این هفته اسرائیل مطلبی را افشاء کرد که شایسته است به خاطر آن امت اسلامی خون بگرید؛ ماجرا از این قرار است که بن سلمان به نتانیاهو می گوید با تمام قوا به غزه حمله کن تا خبر حمله دنیا را مشغول کند و موضوع خاشقچی فراموش شود.

وی افزود: آل سعود از اول تاسیس خود خائن به آرمان فلسطین بوده است و در بدو تاسیس نیز شرط انگلیس با آنها این بود که شما را سر کار می آوریم به شرط اینکه در خصوص فلسطین و استقرار اسرائیل با ما همکاری کنید به همین جهت موسس حکومت سعودی می گوید “وهبنا فلسطین لمساکین الیهود”  اما از قضا اسکنجبین صفرا افزود یعنی “نه تنها خاشقچی از یادها و از قلم ها و رسانه ها نرفت بلکه افتضاح بزرگی برای اسرائیل درست شد”.

وی بیان کرد: حماس در یک حرکت جدید با موشک به اسرائیل جواب داد و در یک روز 400 موشک به اسرائیل پرتاپ کرد و برای اولین بار نتانیاهو از طریق مصر از حماس تقاضای آتش بس کرد.

امام جمعه اردبیل افزود: شلیک 400 موشک در یک روز و تقاضای آتش بس توسط اسرائیل یک حادثه بسیار مهم و جدید است و تمام معادلات آمریکا و اسرائیل و ائتلاف آمریکایی در منطقه را بهم می‌ریزد.

وی گفت: در این حادثه هیبت نظامی اسرائیل تماما شکست و مقاومت ثابت کرد که از این به بعد قدرت بازدارندگی دارد. ضربه آن چنان عمیق بود که لیبرمن مجبور به استعفاء شد و 20 هزار اسرائیلی از آلمان تقاضای پناهندگی کردند.

وی اظهار کرد: این پیروزی آن قدر بزرگ بود که اهالی غزه جشن گرفتند. صدای تکبیر از مساجد غزه و صدای ناقوس از کلیساهای غزه بلند شد.

خطیب جمعه اردبیل اظهار کرد: اسرائیل هنوز در  حیرت است که چگونه فلاخن در عرض 4 سال به موشک تبدیل شد. آن هم در محاصره تکنولوژی و در وضعیتی که غزه در محاصره اقتصادی وحشتناک قرار دارد. سوخت، برق و دارو وجود ندارد. پرداخت حقوق کارمندان با مشکل مواجه است.

وی افزود: تنها معبر که رفح است توسط مصر بسته شده، تونل های زیرزمینی که با آن آذوقه می آوردند توسط سیسی با بتون پرشده و از طریق دریا حمل و نقل کاملا قطع است. حتی برای گرفتن ماهی با مخالفت و تیراندازی اسرائیل مواجهند. به تعبیر دیگر غزه با یک و نیم میلیون جمعیت به یک زندان بزرگ برای فلسطینی ها تبدیل شده است.

عاملی بیان کرد: اسرائیل برای تسکین خود و برای حفظ آبروی خود می گوید این موشکها از لیبی ربوده شده و به غزه آورده شده است در حالیکه غزه در محاصره کامل است.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل اظهار کرد: اسرائیل خواست از نیل تا فرات را تسخیر کند اما داخل دیوار حائل پنهان شد و دور خود دیوار کشید و حالا می بیندداخل دیوار حائل هم امنیت ندارد.

وی افزود: ترس اصلی اسرائیل از این است که وقتی تحولات و تطورات و پیشرفت های موشکی حماس در 4 سال این قدر رشد بکند در آینده نزدیک باید منتظر یک فاجعه عظیم موشکی باشد. به همین جهت  اسرائیل از این به بعد دیگر خواب راحت نخواهد داشت.

وی گفت: این حرکت آبروی پادشاهان عربی را کاملا برد؛ چون اهالی غزه با وسائل بسیار ساده و آسان بینی اسرائیل را به خاک مالیدند اما پادشاهان عربی با خریدهای افسانه ای سلاح، قدرت اثرگذاری ندارند. انگار آن سلاح ها را برای سرکوب مسلمانها و ملت های خودشان خریده‌اند.

امام جمعه اردبیل بیان کرد: اهالی غزه با مقاومت به این نقطه رسیدند. آنها حاضر نشدند با صهیونیست ها رقص شمشیر عربی بکنند. حاضر نشدند با آنها بر روی جنازه یمنی ها لیوان خون مظلومان را سر بکشند. حاضر نشدند معامله “صفقه القرن” را امضاء بکنند. حاضر به قبول انتقال پایتخت اسرائیل به قدس نشدند. گفتند کشوری به نام اسرائیل وجود ندارد تا پایتخت هم داشته باشد.

وی افزود: این حرکت ثابت کرد که موشک از جهت بازدارندگی فوق العاده است. بی جا نیست که آمریکا با اصرار به ایران می گوید باید تمام موشکهای خود را به ما تحویل بدهید.

نماینده رهبر معظم انقلاب در استان اردبیل بیان کرد: اسرائیل می گفت آینده از آن ماست چون پیرمردهای فلسطینی می میرند و بچه های فلسطین اشغال را فراموش می کنند اما اتفاقا همین بچه های فلسطین این موشکها را ساختند.

وی گفت: آنچه در این ماجرا عجیب است اینکه اسرائیل نمی تواند حریف یک گروه شبه نظامی در فلسطین شود اما ایران را با حمله تهدید می کند. اینها همه در مقابل ایران جنگ روانی و صورت با سیلی سرخ کردن است.

عاملی اظهار کرد: بزرگترین پیام این آتش بس و شکست بزرگ اسرائیل این است که اولا آمریکا و ائتلاف آمریکایی با آن همه سلاح و دلار و نیروهای نظامی در برابر یک گروه شبه نظامی عاجز است و این رسوایی بزرگی برای آمریکا و هم پیمانان اوست. ثانیا سرنوشت منطقه دست ملت هاست نه دولت ها و هر ملتی اراده کند خودش سرنوشت خودش را به دست می گیرد و لو رژیم شروری مثل اسرائیل در برابر آنها قرار بگیرد.

وی اظهار کرد: سخن ما به اسرائیل همان سخنی است که سید حسن نصرالله به آنها گفته است. سید حسن نصر الله خطاب به اسرائیل می گوید ” ایها الیهود لم یبق لکم من فلسطین الا الرحیل الرحیل فی اسرع الآجال و ذلک خیر لکم ان کنتم تعلمون”.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

پست مرتبط

Enter your keyword