امام جمعه اردبیل:‌ایران درعرصه‌های مختلف به خودکفایی رسیده است

امام جمعه اردبیل:‌ایران درعرصه‌های مختلف به خودکفایی رسیده است

امام جمعه اردبیل:‌ایران درعرصه‌های مختلف به خودکفایی رسیده است

آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردبیل با اشاره به فشارهای شدید اقتصادی دشمن اظهار کرد: آمریکا شدیدترین محاصره اقتصادی را درست کرد لیکن ایران در بسیاری از تکنولوژی‌ها به خودکفایی رسید. برجام را نقض کرد اما رسوای جهان شد و اعضاء دیگر برجام به یکه تازی او معترض شدند.

وی افزود: آمریکا و هم‌پیمانانش هشت سال حمله به ایران را تدارک دیدند اما ایران به خودکفایی نظامی رسید و توان نظامی ایران، آمریکا را در خلیج فارس در منطقه زمین‌گیر کرد.

آمریکا با تجاوز به حریم هوایی ذائقه دفاعی ما را تست می‌کرد

امام جمعه اردبیل در ادامه سخنان خود بیان کرد: امروز آخرین حربه آنها پراندن پرنده در فضای کشور اسلامی است که با نیت جاسوسی و عکس‌برداری از مراکز حساس صورت گرفته بود اما این پرنده مبتلا به سرنوشت «آرکیو» قبلی شد که آن را سپاه به طور سالم در زمین نشانده بود.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل ادامه داد: در این ماجرا دنیا فهمید که متجاوز به حریم کشورها، ناقض تمامیت ارضی کشورها و ناقض حاکمیت ملی ملت‌ها کیست؟ و چه کسی ناقض قوانین بین المللی است و برنده  نزاع ایران و آمریکا کدام کشور است؟

وی گفت: ترامپ اعلام کرده که ایران در خصوص ساقط کردن این پرنده اشتباه بزرگی کرده است. باید به آنها گفت که اگر ایران آن را ساقط نمی‌کرد اشتباه بزرگی انجام می‌داد. آیا شما در آمریکا در برابر تجاوز هوایی به کشور خودتان ساکت می‌مانید؟ آمریکا با این تجاوز ذائقه دفاعی ما را تست می‌کرد و حالا جواب تست را خوب تحویل گرفته است.

تولید تکنولوژی دفاعی در محاصره تکنولوژی

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل اظهار داشت: ساقط کردن این هواپیمای بسیار پیشرفته احتیاج به تکنولوژی فوق‌العاده‌ای دارد و ما این تکنولوژی را در محاصره تکنولوژی به دست آورده‌ایم. موشک نقطه‌زن که ما با آن هدف بیخ گوش آمریکایی‌ها در سوریه را زدیم، یک تکنولوژی بسیار حساس است و ما آن را در محاصره تکنولوژی به دست آورده‌ایم. شاید اگر ما را محاصره نمی‌کردند اصلاً به فکر دستیابی به این‌گونه تکنولوژی‌ها نبودیم.

وی بیان داشت: همه رئیس جمهورهای آمریکا در تعامل با ایران، چهره آمریکا را خراب کردند اما ترامپ، بیشتر از همه خراب کرد؛ عقب افتادن ترامپ از تمام رقبا و نامزدها در انتخابات آمریکا درس بزرگی برای رؤسای جمهور آینده آمریکاست که با ایران محترمانه حرف بزنند.

وی افزود: با این همه شکست و با چهل سال دست و پنجه نرم‌کردن با ایران و زمین خوردن در برابر ایران، آمریکا یک راه دارد و آن همان راهی است که اوباما به آن رسید اما اطرافیان او نگذاشتند. اوباما در نامه خود به مقام معظم رهبری نوشت؛ «من به این نتیجه رسیده‌ام که ما برای مدیریت منطقه جز همکاری با ایران راه دیگری نداریم»،  آمریکا با برداشتن تحریم و با بازگشت به برجام و با احترام به ملت بزرگ ما می‌تواند در برابر رقبای بسیار بزرگ خود موفقیت‌های بزرگی در خاورمیانه به دست بیاورد.

عاملی در ادامه گفت: آنها در مذاکره هسته‌ای با ایران به طور مدام می‌گفتند؛ ایران باید به یک انتخاب سخت تن بدهد و ما به این انتخاب سخت تن دادیم و برجام را امضاء کردیم و حالا ما به آمریکا می‌گوییم کار به نقطه‌ای رسیده که آمریکا باید به یک انتخاب سخت تن بدهد و قدرت ایران و قدرت فائقه منطقه بودن ایران را بپذیرد و به رسمیت بشناسد.

آمریکا نمی‌تواند در اراده ملت ایران نفوذ کند

خطیب جمعه اردبیل در ادامه گفت: آمریکا 40 سال است عربده می‌کشد اما نمی تواند در اراده ملت ما نفوذ کند و ملت ما را از عربده‌های خود بترساند و در نتیجه باعث افزایش نفوذ ایران می‌شود، آمریکا در اهداف خود، ناکام می‌ماند. نفوذ ایران به جایی رسیده که اسرائیل می‌گوید؛ نمی‌توانیم یک لحظه از کابوس ایران خارج شویم.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: اسرائیل از نوع تغییر رفتار آمریکا با ایران گلایه می‌کند و می‌گوید؛ تعامل آمریکا با ایران تعامل با یک ابرقدرت است. آمریکا به ایران التماس و به عربستان هرروز اهانت می‌کند نتیجه دویدن به دنبال آمریکا همین است.  دولت عربستان یکصد میلیون دلار به ایوانکا هدیه کرده است. قبلاً ۴۵۰ میلیون دلار نیز  به ترامپ داد. با این حال ترامپ هر روز به آنها اهانت می‌کند گاهی به آن‌ها گاو شیرده می‌گوید و گاهی می گوید آنها غیر از پول چیزی ندارند!

کشف فساد عظیم محصولات پتروشیمی در اردبیل توسط سربازان گمنام امام زمان(عج)

وی با  تشکر از وزارت اطلاعات به خاطر شناسایی و انهدام شبکه بزرگ جاسوسی سیا در دنیا طی عملیاتی بسیار پیچیده تصریح کرد: ایران با این کار یک سیستم گسترده جاسوسی آمریکا را زیر و رو کرد و اقتدار امنیتی خود را به رخ سرویس‌های قدر و قدرتمند دنیا کشید.

عاملی ادامه داد: همچنین از اداره اطلاعات استان تشکر مخصوص داریم که یک فساد عظیم در محصولات پتروشیمی را کشف کردند. یک باند خائن، ناپاک و خبیث، محصولات پتروشیمی را که در ده‌ها محصول پرمصرف کاربرد داشت به قیمت دولتی خریده و در بازار آزاد به‌فروش می‌رساند اینها شرکت های صوری درست کرده و به نام شرکت خریداری کرده و آزاد می‌فروختند یا به خارج صادر می کردند.

وی اظهار داشت: خرید با ارز ۴۲۰۰ تومانی و فروش در خارج از کشور باعث شده این خائنین به صدها میلیارد سود بادآورده برسند. پنج برابر شدن قیمت محصولات وابسته به صنایع پلیمری از همین خیانت درست شد.

دولت بدون مکانیسم تضمینی ارز 4200تومانی را در اختیار افراد قرار می‌دهد

امام جمعه اردبیل تاکید کرد: با گرانی محصولات پر مصرف هزاران دردسر برای خانواده‌ها درست شده و حیثیت نظام لکه دار شد و  دشمن جشن گرفت و جری شد. آیا به نظر شما جنایت این خائنین مصداق «افساد فی الارض» نیست؟ و آیا نظام با اعدام این‌ها نباید برای کسانی که قصد خیانت دارند بازدارندگی درست کند؟

وی ادامه داد: چرا دولت بدون مکانیسم تضمینی محصولات با قیمت ۴۲۰۰ تومان را در اختیار افراد قرار می‌دهد و به جای طراحی سیستم صیانت، ساده‌لوحانه به افراد اعتماد می‌کند؟

عاملی اظهار داشت: در سفر ریاست جمهوری به اردبیل قبل از وقوع اختلاس‌ها، خیانت‌ها و رانت‌خواری‌ها به ایشان عرض کردم من اگر جای شما رئیس جمهور باشم، اول کاری که می‌کنم طراحی نظام صیانت است. نظامی که مثل دستگاه لرزه‌نگار کوچکترین ارتعاشات و نقل و انتقالات مالی را ضبط کند. مملکت‌داری با خواهش می‌کنم، تمنا می‌کنم و انشاء الله همه  انسان‌ها آدم‌های خوبی هستند، جمع نمی‌شود بلکه اعمال حاکمیت و برنامه‌ریزی آرمانی لازم است.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

پست مرتبط

Enter your keyword