استاد حوزه علمیه قم:انقلاب اسلامی جلوه الهی دارد/شعار سازش حیله اصلی دشمنان است

استاد حوزه علمیه قم:انقلاب اسلامی جلوه الهی دارد/شعار سازش حیله اصلی دشمنان است

استاد حوزه علمیه قم:انقلاب اسلامی جلوه الهی دارد/شعار سازش حیله اصلی دشمنان است

به گزارش روابط عمومی قرارگاه حضرت زهرا (س) استان اردبیل ، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم حسینی اراکی در همایش طلایه‌داران فاطمی ویژه تشکل‌های دینی استان اردبیل که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: ایران اسلامی امروز قدرتمندترین کشور منطقه است و دنیا باید بداند که هیچگاه نمی‌تواند اقدامی بر علیه آن انجام دهد.

وی افزود: انقلاب اسلامی جلوه الهی دارد و همین جلوه الهی بودن انقلاب آن را ماندنی کرده چرا که انقلابی که جلوه ملکوتی و الهی داشته باشد پایدار خواهد ماند و انقلابی که بر پایه دنیا طلبی باشد در همان اوایل تشکیل از بین خواهد رفت.

حسینی اراکی تصریح کرد: استمرار این نظام نیازمند اتحاد و همبستگی تمامی اقشار جامعه با توکل بر خداوند متعال و بهره‌گیری از رهنودهای مقام معظم رهبری می‌باشد و یکی از اصلی‌ترین عوامل پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی، بصیرت و آگاهی مردم در تمامی حوزه‌ها است.

وی ادامه داد: در حال حاضر که دشمنان در چهره دوست وارد عمل شده‌اند، نیاز است با بصیرت تمام دشمنان واقعی را بشناسیم و در برابر آن‌ها بایستیم؛ چرا که یکی از چالش‌های مهم از اول انقلاب تا به اکنون بحث عدم شناخت دشمنان بوده است.

استاد حوزه علمیه قم، بیان کرد: در طول این ۴۰ سال، دشمنان ایران با حیله و ترفندهای متعدد خواستار نفوذ به ایران و تسلط بر ملت ایران اسلامی بودند که اگر خوب دقت کنیم دشمنان برای رسیدن به این هدف خود چهار راهبرد اساسی را پی گرفتند که خوشبختانه در هر چهار راهبرد با شکست مواجه شده و هربار مایوس‌تر از گذشته شدند.

وی در ادامه به چهار راهبرد دشمنان اشاره کرد و افزود: در دهه اول انقلاب راهبرد دشمنان، براندازی نظام از طریق جنگ بود که در راستای این راهبرد ۸ سال جنگ نابرابر را بر ملت ایران تحمیل کردند و در ادامه وقتی ایران اسلامی با همت جوانان و رشادت شهدا به پیروزی رسید، سراغ راهبردهای دیگر رفتند که بازهم موفق نشدند.

حسینی اراکی تاکید کرد: دو راهبرد دیگر دشمنان اسلام، راهبرد تغییر رفتار با جنگ نرم و راهبرد جنگ روانی بود که باید در مقابل این راهبردها دقیق و حساس باشیم چرا که نقش جنگ روانی و جنگ نرم بسیار خطرناک‌تر از جنگ‌های نظامی است.

وی در ادامه با اشاره به شعار انقلاب اسلامی یعنی نه غربی، نه شرقی، جمهوری اسلامی، افزود: آمریکا خواستار شکست و تسلط بر ملت ایران است زیرا ملت ایران با شعار نه غربی، نه شرقی، جمهوری اسلامی تمام تلاش‌ها و نقشه‌های آمریکا را نقش بر آب کرده و اجازه نداده است که آمریکا در مسائل داخلی کشور دخالت کند و این نشان از انقلاب قدرتمند، مستقل و با هویت دینی و اسلامی ما است.

این مدرس دانشگاه و حوزه در پایان تصریح کرد: کسانی که سازش با دشمنان را راه حل می‌دانند خائن هستند چرا که در صورت سازش با آمریکا تمام هویت، ارزش‌ها، اعتقادت و باورهای جمهوری اسلامی ایران از بین می‌رود و این حیله اصلی دشمنان از اول انقلاب تا به اکنون بوده است.

حسینی اراکی از مردم خواست تا همانند ادوار گذشته با پیروی از رهبر معظم انقلاب راه خود را ادامه دهند چرا که فرمایشات مقام معظم رهبری همواره هدایتگر و راهنمای مردم ایران اسلامی بوده است.

 

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

پست مرتبط

Enter your keyword