اجرای 150پروژه قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان اردبیل

اجرای 150پروژه قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان اردبیل

اجرای 150پروژه قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان اردبیل

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه اردبیل با اشاره به اجرای 150پروژه توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان اردبیل، گفت: با تمام توان در جهت رفع مشکلات مردم تلاش می‌کنیم.

حسین میراضی با اشاره به پوشش 80روستا توسط این قرارگاه در استان اردبیل، اظهارکرد: اقدامات مختلف فرهنگی، اقتصادی و عمرانی در 5محور عملیاتی شامل محورهای اقتصادی، فرهنگی، تعلیم و تربیت، سلامت و عمران به صورت پایلوت آغاز شده و درحال انجام است.

وی افزود: نزدیک به 150 پروژه عمرانی در سطح روستاهای منتخب شامل؛ احداث جاده‌ها، تسطیح، تعریض و شن‌ریزی بین مزارع، احداث منابع آب، مرمت و بازسازی مساجد و خانه‌های عالم روستایی، ساخت و بهسازی خانه محرومین، احداث چاله‌های دفع زباله، بهسازی چشمه‌ها و … انجام شده است.

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با اشاره به اینکه تمامی اقدامات عمرانی دارای پیوست فرهنگی بوده، ادامه داد: مهم‌ترین مساله در خصوص مسایل عمرانی در روستاها همراهی مردم خود روستاها بوده به طوری‌که مردم خود این مسایل را مطالبه کرده و در نهایت در بحث آبادانی و عمران روستاها پای کار آمده‌اند.

میراضی به اقدامات فرهنگی قرارگاه نیز اشاره کرد و گفت: استقرار بیش از 13 روحانی در روستاهای هدف از جمله اقدامات فرهنگی بود که ثمرات بسیار مهمی نیز داشت؛ برقراری نمازهای جماعت، برقراری کلاس‌های سوادآموزی، پرداخت به مساله حجاب و عفاف، برگزاری برنامه‌های مناسبتی در روستاها و … از جمله ثمرات این اقدام فرهنگی است.

وی افزود: ورود روحانیان به مدارس در روستاها در امر تعلیم و تربیت بسیار مهم بوده و علاوه بر تعلیم و تربیت، برگزاری دوره‌های فنی در مدارس نیز عامل ارتقا و رشد توانمندی‌های آنان شده است.

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل ادامه با اشاره به اینکه در امر سلامت قرارگاه به مساله درمان ورود نکرده، بیان داشت: پیشگیری از بیماری‌ها و ایجاد بسترهای تولید محصولات ارگانیک از جمله نان‌های سبوس‌دار، روغن حیوانی و … علاوه بر پیشگیری از بیماری‌ها باعث اشتغال‌زایی خانوارهای روستایی شده است.

میراضی ادامه داد: در امر اشتغال‌زایی نیز سعی شده تا فروش محصولات در روستاهای هدف با حذف دلال انجام شود که این اقدامات باعث مهاجرت معکوس روستاییان شده است.

وی به پروژه بزرگ بازگشایی راه روستای برندق به کرنق در شهرستان خلخال نیز اشاره کرد و اظهار کرد: مسیر این دو روستا که تنها راه تردد برای مردم روستای برندق است نامناسب بوده و تردد ماشین در این مسیر مقدور نبود و با توجه به مشکلات به وجود آمده برای مردم قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه اردبیل از سال گذشته اقدام به بازگشایی این راه نمود.

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل، کاهش زمان تردد در این مسیر از 3ساعت به 10دقیقه را یکی از ثمرات بازگشایی این راه دانست و گفت: نبود راه مناسب، امدادرسانی به بیماران را در این روستا با مشکل مواجه کرده بود و امکان تردد برای آنان مقدور نبود.

وی ادامه داد: مسیر روستای برندق به کرنق حدود 7کیلومتر است که غالب راه با تمام امکانات بازگشایی شده و امیدواریم در کم‌ترین زمان شاهد بازگشایی ادامه مسیر باشیم.

میراضی تصریح کرد: سپاه در امر سازندگی و آبادانی کشور و به خصوص روستاها با تمام توان در صدد حل مشکلات مردم است و در آینده تعداد روستاهای هدف برای انجام پروژهای عمرانی، آبادانی و فرهنگی افزایش می‌یابد.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

پست مرتبط

Enter your keyword