آموزش صنایع دستی اردبیل رونق می گیرد؛ مشارکت قرارگاه فرهنگی حضرت زهرا(س)

آموزش صنایع دستی اردبیل رونق می گیرد؛ مشارکت قرارگاه فرهنگی حضرت زهرا(س)

آموزش صنایع دستی اردبیل رونق می گیرد؛ مشارکت قرارگاه فرهنگی حضرت زهرا(س)

به گزارش روابط عمومی قرارگاه فرهنگی حضرت زهرا(ص) استان اردبیل، نادر فلاحی در حاشیه جلسه هم اندیشی با دبیر قرارگاه فرهنگی حضرت زهرا(س) تصریح کرد: به منظور اشتغال زایی در سال رونق تولید، تقویت آموزش و تولید صنایع دستی با جدیت دنبال می شود و به این منظور از ظرفیت دستگاه های اجرایی بهره خواهیم گرفت.

او افزود: طی مذاکره با قرارگاه فرهنگی حضرت زهرا (س) قرار است در سه بخش آموزش، تولید و عرضه صنایع دستی از ظرفیت این مجموعه فرهنگی بهره گرفت که در بخش آموزش مربیان مجرب به این مجموعه معرفی می شوند تا دوره های آموزشی در محل مهدیه اردبیل برگزار شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: در ادامه در بخش تولید و عرضه صنایع دستی نیز از حمایت های قرارگاه فرهنگی حضرت زهرا(س) بهره مند خواهیم شد.

به گفته فلاحی با توجه به اینکه اشتغال زایی و ثروت آفرینی در حوزه صنایع دستی زودبازده و کم هزینه است، بی شک در سال رونق تولید از محل آموزش و تولید صنایع دستی، می توانیم اقتصاد صنایع دستی را در استان رونق بخشیم.

او همچنین به ضرورت مشارکت نهادهای فرهنگی در احیای آیین های مذهبی و شیعی با رویکرد توسعه گردشگری مذهبی شد و گفت: در محرم امسال برنامه های ویژه به این منظور پیش بینی شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خواستار مشارکت قرارگاه فرهنگی حضرت زهرا(س) در احیای آیین های مذهبی شد و گفت: آماده مشارکت در برنامه های فرهنگی هستیم.

علی حسنزاده دبیر قرارگاه فرهنگی حضرت زهرا هم گفت: با توجه به شعار سال و منویات مقام معظم رهبری مبنی بر رونق تولید ، حمایت از کالاهای ایرانی و اشتغال زایی در حوزه صنایع دستی؛ قرارگاه حضرت زهرا استان اردبیل هم در راستای تحقق این شعار با تمام توان آماده همکاری با اداره کل میراث فرهنگی در حوزه های مختلف از جمله فروش و حمایت از صنعت گران استان اردبیل می باشد.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

13 − 1 =

پست مرتبط

Enter your keyword